Otváracia doba servisu
  • Pondelok 7:00 - 17:00
  • Utorok 7:00 - 17:00
  • Streda 7:00 - 17:00
  • Štvrtok 7:00 - 17:00
  • Piatok 7:00 - 17:00
  • Sobota 8:00 - 12:00
  • Nedeľa ZATVORENÉ

Výmena autobatérie

Výmena batérie môže byť nevyhnutná, keď motor vášho auta štartuje oveľa dlhšiu dobu ako predtým. V servisoch Premio vám kvalifikovaní zamestnanci pomôžu určiť, či je potrebné batériu vo vašom vozidle vymeniť. Odborník vám tiež poradí, ktorá batéria je vhodná pre váš typ vozidla. Servisy Premio majú výber batérií, ktoré vyhovujú väčšine modelov automobilov.

Dohodnite si termín kontroly autobatérie a získajte odborné rady.

Cena a trvanie služby sa budú líšiť v závislosti od značky a modelu vášho vozidla, ako aj od jeho technického stavu. Požiadajte o viac informácii vo vašom miestnom servise Premio.

Detail služby

V servisoch Premio ponúka kvalifikovaný personál celú škálu služieb týkajúcich sa batérie vášho vozidla, vrátane jej kontroly, pomoci s výberom a inštaláciou novej batérie a jej kódovania, ako aj kontroly nabíjania alternátora, čo zaručí spoľahlivosť systému. Pri starostlivosti o vaše auto sa chcú odborníci Premio postarať aj o životné prostredie – v prípade potreby môžu použitú batériu odborne zlikvidovať.

Jednoduchý a efektívny test autobatérie umožní odborníkom Premio vyhodnotiť prevádzkový stav nabíjacieho systému. To všetko vám umožní posúdiť stav batérie a – čo je najdôležitejšie, diagnostikovať jej poruchy skôr, ako sa stanú vážnejším a nákladnejším problémom. Ak navyše chcete odstrániť poruchy motora, je potrebný kvalitný, plne funkčný zdroj energie, aby sa porucha mohla správne a profesionálne diagnostikovať.

Autobatérie pre systém štart-stop

Systém štart-stop je čím viac, tým populárnejší a nájdete ho v čoraz väčšom počte nových vozidiel. Súvisí to so snahou znížiť emisie skleníkových plynov z vozidiel do atmosféry.

Systém štart-stop je zodpovedný za automatické zastavenie a naštartovanie motora, čo pomáha šetriť palivo a znižovať emisie. Tento typ technológie vyžaduje väčšiu pozornosť nabíjacieho systému a častejšiu kontrolu zdrojov energie. V servisoch Premio majú zamestnanci k dispozícii batérie určené pre vozidlá so systémom štart-stop.

Výrobca poskytuje na batérie 12-mesačnú záruku. Odporúča sa dodatočne skontrolovať batériu a systém každé 3 mesiace.

Kedy by som si mal nechať skontrolovať batériu?

Ak sa vám nedarí odomknúť vozidlo kľúčom, nemôžete naštartovať motor a blikajú kontrolky na prístrojovom paneli – to sú príznaky vybitej batérie. Časté kontroly nabíjacieho systému a batérie môžu výrazne predĺžiť čas jej prevádzky a následne ušetriť váš čas a peniaze. Viac ako tretina porúch vozidiel súvisí s chybnou autobatériou. Vďaka pravidelnej kontrole autobatérie v sieti Premio – a v prípade potreby aj jej výmena – si môžete byť istí, že vás na ceste nič neprekvapí.

Vybitá autobatéria

Autobatéria sa vo väčšine modelov vozidiel nabíja počas jazdy za podmienok odporúčaných výrobcom vozidla. Niekedy však zabudnete vypnúť spotrebič (svetla, rádio, a pod.), dochádza k spotrebe prúdu, a to vedie k zničeniu batérie. Navyše, batéria, ako každá iná časť automobilu, sa v priebehu rokov nevyhnutne opotrebováva. Ak máte problém s vybitou batériou, nižšie je uvedených niekoľko krokov, ktoré by vám mali pomôcť. Samozrejme, nič nemôže nahradiť prehliadku vykonanú odborníkom, ale možno vám nasledujúce kroky pomôžu v zložitej situácii.