Otváracia doba servisu
  • Pondelok 7:00 - 17:00
  • Utorok 7:00 - 17:00
  • Streda 7:00 - 17:00
  • Štvrtok 7:00 - 17:00
  • Piatok 7:00 - 17:00
  • Sobota 8:00 - 12:00
  • Nedeľa ZATVORENÉ

Servis snímačov tlaku TPMS

TPMS (systém monitorovania tlaku v pneumatikách) je systém, ktorý monitoruje hodnotu tlaku v pneumatikách. Jeho primárnou úlohou je informovať vodiča o poklese tlaku v pneumatike pomocou príslušného indikátoru na palubnej doske. Každý automobil vyrobený po 1. novembri 2014 a predávaný na území Európskej únie musí byť vybavený systémom TPMS povinne.

Tlakové snímače TPMS môžu vyžadovať kontrolu a servis – odborníci Premio majú všetko potrebné vybavenie a odborné znalosti, ktoré im umožnia správne diagnostikovať problém a spoločne rozhodnúť o ďalších krokoch.

Cena a trvanie služby sa budú líšiť v závislosti od značky a modelu vášho vozidla, ako aj od jeho technického stavu. Ak v rámci vašej návštevy nie je zahrnutá výmena pneumatík, v cene by mala byť aj montáž a demontáž kolies. Požiadajte o viac informácii vo vašom miestnom servise Premio.

Ako vyzerá prehliadka tlakových senzorov?

Základný prehliadka tlakových senzorov pre priame systémy obsahuje:

Ak je vaše vozidlo vybavené systémom nepriameho sledovania tlaku, požiadajte servis o iný typ kontroly, ktorá vyžaduje špeciálne vybavenie. Prehliadka nepriamych systémov je nasledovná:

TPMS - čo to je?

Ak vás svetelný indikátor TPMS na palubnej doske informuje o problémoch so senzormi TPMS, obráťte sa na najbližšie servisné stredisko Premio a dohodnite si návštevu. Odborníci diagnostikujú problém, skontrolujú hodnotu tlaku v pneumatikách a prípadne tlak upravia na správne hodnoty. Ďalej skontrolujú stav pneumatík vášho vozidla a či nie sú poškodené (čo môže byť príčinou poklesu tlaku).

Typy TPMS:

Aké sú výhody senzorov TPMS?

Snímač tlaku TPMS kontrolou tlaku vzduchu v pneumatikách zvyšuje bezpečnosť a má pozitívny vplyv na spotrebu paliva. Preto, ak vás príslušný indikátor informuje o probléme so systémom TPMS, stojí za to sa ihneď objednať v servise Premio.

Medzi výhody systému TPMS patria:

Prečo sa oplatí starať o snímače tlaku TPMS?

Servis snímačov tlaku TPMS by sa mal vykonať hneď, ako vás systém informuje, že niečo nie je v poriadku – pneumatiky sú jediným kontaktným bodom vášho vozidla s vozovkou a ich význam pre bezpečnosť jazdy nemožno podceňovať.

Správny tlak v pneumatikách znamená:

TPMS inštaluje výrobca automobilov. Niekedy sa dá nájsť aj vo vozidlách vyrobených pred novembrom 2014 – automobilky už niektoré modely automobilov vybavili systémom TPMS aj pred týmto dátumom.