Otváracia doba servisu
  • Pondelok 7:00 - 17:00
  • Utorok 7:00 - 17:00
  • Streda 7:00 - 17:00
  • Štvrtok 7:00 - 17:00
  • Piatok 7:00 - 17:00
  • Sobota 8:00 - 12:00
  • Nedeľa ZATVORENÉ

Kontrola klimatizácie

V záujme zaistenia čo najpríjemnejších jazdných podmienok a zvýšenia pohodlia vodiča a cestujúcich, sa oplatí využiť výhody kontroly klimatizácie vozidla, ktorú vykonajú odborníci v sieti Premio.

Cena a trvanie služby sa budú líšiť v závislosti od značky a modelu vášho vozidla, ako aj od jeho technického stavu. Požiadajte o viac informácii vo vašom miestnom servise Premio.

Ako prebieha kontrola autoklimatizácie?

Počas základnej prehliadky klimatizácie v servisoch Premio vám kvalifikovaný personál:

Kontrola autoklimatizácie – ďalší postup

Prehliadka klimatizácie vozidla je len prvým krokom. Umožní totiž špecialistom servisov Premio určiť, aké konkrétne služby potrebujete – každý ďalší krok s vami vopred prekonzultujú servisní technici Premio a začnú pracovať až po obdržaní vášho súhlasu.

Nižšie nájdete najčastejšie služby spojené s autoklimatizáciou.

Doplnenie klimatizácie auta

Zdá sa vám, že klimatizácia časom chladí oveľa menej? Pravdepodobne si budete musieť dať urobiť servis klimatizácie, pri ktorom vám doplnia chýbajúce chladivo.

Počas tejto služby pracovníci servisov Premio skontrolujú množstvo chladiva, aby overili, či je potrebné klimatizačný systém doplniť. Ak je množstvo chladiva veľmi malé – personál skontroluje tesnosť systému.

V rámci služby, odborníci Premio skontrolujú správnu činnosť systému pomocou diagnostického zariadenia a doplnia chladivo (cena chladiva sa bude líšiť v závislosti od typu a množstva, ktoré je potrebné doplniť).

Servis a doplnenie klimatizácie automobilu bude trvať asi 60 minút.

Dezinfekcia autoklimatizácie

Nepríjemný zápach môže znamenať, že klimatizácia vyžaduje profesionálnu kontrolu a čistenie. Po kontrole následne odborníci Premio zbavia vaše auto nielen nepríjemného zápachu, ale aj všetkých choroboplodných zárodkov a baktérií. Klimatizácia by mala byť čistená pri správnej teplote, preto stojí za to zveriť vaše vozidlo odborníkom.

Čistenie – dezinfekcia klimatizácie bude trvať asi 60 minút.

Doplnenie a čistenie autoklimatizácie

Ak sa pri kontrole ukáže, že klimatizácia nielenže vydáva nepríjemný zápach, ale aj chladí menej ako predtým, pravdepodobne vám odborník odporučí využiť kombináciu dvoch služieb: doplnenie klimatizácie a jej dezinfekciu.

V rámci týchto služieb bude klimatizácia vyprázdnená, následne naplnená chladivom, vyčistená vhodnou metódou a servisný pracovník následne vymení kabínový filter.

Oprava autoklimatizácie

Diagnostika klimatizácie vozidla, ktorú vykonajú odborníci Premio, je zárukou, že oprava klimatizácie vozidla bude vykonaná až v krajnom prípade. Pravidelná kontrola, čistenie a doplňovanie klimatizácie sú dobrým spôsobom, ako sa vyhnúť nákladným opravám.

Servis klimatizácie s chladivom R1234yf

Nové európske predpisy týkajúce sa životného prostredia, ktoré vstúpili do platnosti 1. januára 2017, zaväzujú výrobcov automobilov, aby v klimatizačných systémoch používali vylepšené chladivá – so zníženým emisným faktorom oxidu uhličitého. Dnes väčšina automobilov používa chladivo R134a. V sieti Premio se servisujú a opravujú klimatizačné systémy nielen so starým chladivem R134a ale tiež s novým chladivom R1234yf a CO2. Nie ste si istí, aký typ chladiva sa používa vo vašej autoklimatizácii? Kontaktujte odborníka Premio a nechajte si poradiť úplne zadarmo. Každý z odborníkov zo siete Premio je riadne preškolený a je spôsobilý nakladať s F-plynmi.

Prečo by mala byť klimatizácia auta funkčná?

Funkčná klimatizácia vozidla znamená v letných horúčavách príjemný, chladný vzduch vo vašom vozidle a v zime zabraňuje zahmlievaniu okien.

Kedy by ste sa mali rozhodnúť pre kontrolu klimatizácie vozidla?