Otváracia doba servisu
  • Pondelok 7:00 - 17:00
  • Utorok 7:00 - 17:00
  • Streda 7:00 - 17:00
  • Štvrtok 7:00 - 17:00
  • Piatok 7:00 - 17:00
  • Sobota 8:00 - 12:00
  • Nedeľa ZATVORENÉ

Výmena oleja

Motorový olej ovplyvňuje správnu funkciu motoru vášho vozidla, chráni motor a predlžuje životnosť vášho auta, preto je jeho pravidelná výmena mimoriadne dôležitá. Odborníci Premio sa o výmenu oleja vo vašom vozidle veľmi radi postarajú.

Cena a trvanie služby sa budú líšiť v závislosti od značky a modelu vášho vozidla, ako aj od jeho technického stavu. Cena služby sa dodatočne zvýši o cenu oleja, olejového filtra a výpustnejskrutky vrátane tesnenia. Požiadajte o viac informácii vo vašom miestnom servise Premio.

Detail služby

Ako sa mení olej? Táto služba, ktorú vykonávajú odborníci Premio, obsahuje nasledujúce kroky:

Ako vyzerá výmena motorového oleja?

Prvým krokom je vyprázdnenie olejovej vane. Vyprázdnená olejová vaňa sa potom znova naplní novým olejom, vybraným v súlade s príslušnou normou požadovanou výrobcom automobilu. Odborníci Premio sa postarajú aj o výmenu olejového filtra, ktorý sa musí pri každom takomto servise vymeniť za nový. Zanesený a znečistený filter môže negatívne ovplyvniť tlak oleja, čo povedie k nedostatočnému mazaniu pohyblivých dielov hnacej sústavy, urýchleniu jej starnutia a zníženiu celkovej životnosti.

Skúsení odborníci vykonajú celý proces výmeny oleja od začiatku až do konca. Spolu s vami sa postarajú aj o životné prostredie – použitý olej bude zlikvidovaný v špecializovaných zariadeniach v súlade s platnými normami.

Kedy by ste si mali vymeniť olej vo vozidle?

Odborníci odporúčajú pravidelne kontrolovať hladinu a kvalitu oleja vo vozidle. Olej by sa mal meniť najmenej raz ročne. V odporúčaniach výrobcov automobilov nájdete informácie o tom, po koľkých kilometroch by sa mal olej vymeniť. Malo by sa však pamätať na to, že frekvenciu výmeny ovplyvňuje aj štýl jazdy a prevádzkové podmienky vozidla, preto je najlepšie obrátiť sa na odborníka.

Prečo sa oplatí pravidelne meniť olej v aute?

Počas prevádzky olej veľmi rýchlo starne a stráca svoje mazacie i ostatné vlastnosti.

Pravidelná výmena oleja predstavuje optimálnu ochranu motora vášho vozidla, vyšší počet najazdených kilometrov a spôsob, ako zachovať záruku výrobcu.

Príliš nízky tlak oleja spôsobuje vážne poruchy s vysokými nákladmi na opravu. Predpísaná hladina a kvalita oleja sú dôležité pre správnu činnosť mazacieho systému, ktorý je zodpovedný za optimálnu činnosť motora a zníženie rizika poruchy spôsobenej zvýšením trením. Nízky tlak je najčastejšie spôsobený nedostatočnou hladinou oleja, poškodeným olejovým čerpadlom alebo zanesenými olejovými kanálikmi. V sieti Premio nájdete odborníkov, ktorí vykonajú príslušnú diagnostiku a poradia vám s ďalšími krokmi, ktoré treba podniknúť.

Ako viete, že vaše auto potrebuje výmenu oleja?

Ak sa po naštartovaní motora rozsvieti kontrolka oleja na palubnej doske vášho vozidla a nejaký čas neprestane svietiť – znamená to, že je potrebné čo najskôr navštíviť autoservis. Ak spozorujete na vašom parkovacom mieste alebo príjazdovej ceste do garáže olejové škvrny, môže ísť o netesnosť. Úniky oleja sú často spôsobené opotrebovaním automobilových komponentov – ignorovanie týchto príznakov sa môže rýchlo zmeniť na väčší problém a nízka hladina a nízky tlak oleja môže viesť k poruche motora.

Ak spozorujete únik oleja, privezte svoje auto do neďalekého servisného strediska Premio, kde odborníci diagnostikujú váš problém a ponúknu vám najoptimálnejšie možnosti opravy.