Otváracia doba servisu
  • Pondelok 7:00 - 17:00
  • Utorok 7:00 - 17:00
  • Streda 7:00 - 17:00
  • Štvrtok 7:00 - 17:00
  • Piatok 7:00 - 17:00
  • Sobota 8:00 - 12:00
  • Nedeľa ZATVORENÉ

Kontrola zavesenia kolies

Máte pocit, že sa stav vášho vozidla zhoršil? Môže to znamenať problém so zavesením kolies. Vďaka kontrole zavesenia kolies v sieti Premio budete mať postarané o jeho dobrý stav a budete mať istotu, že zavesenie kolies vášho vozidla bude plniť svoju funkciu: skracovať brzdnú dráhu, znižovať opotrebenie pneumatík a zvyšovať jazdný komfort.

Cena a trvanie služby sa budú líšiť v závislosti od značky a modelu vášho vozidla, ako aj od jeho technického stavu. Požiadajte o viac informácii vo vašom miestnom servise Premio.

Detail služby

Medzi hlavné komponenty systému odpruženia vozidla patria vinuté pružiny a tlmiče. Sú navzájom prepojené. Kvalifikovaní a skúsení odborníci Premio vykonajú podrobnú kontrolu systému zavesenia kolies s cieľom zistiť čo i len najmenšiu poruchu. Technik Premio vám vysvetlí všetky zistené problémy a poskytne vám cenovú ponuku na potrebné opravy. Všetky práce budú vykonané až po vašom schválení.

Ako vyzerá kontrola zavesenia kolies?

Počas servisnej prehliadky systému zavesenia kolies:

Prečo sa oplatí vykonať kontrolu systému zavesenia?

Odpruženie vášho vozidla je zásadné pre bezpečnosť cestnej premávky. Plne funkčný systém zavesenia kolies umožňuje tlmiť všetky nerovnosti a zabezpečiť správny jazdný komfort.

Zavesenie kolies vozidla zaisťuje stabilitu vozidla a správne priľnutie pneumatík, čo sa prejaví v najlepšej účinnosti brzdového systému. Opotrebované tlmiče znamenajú predĺženie brzdnej dráhy až o dva metre, a to už pri rýchlosti 50 km/h!

Udržiavanie systému zavesenia kolies v dobrom stave prináša optimálny komfort, trakciu, ovládateľnosť a riaditeľnosť vozidla.

Ako zistím, že už potrebujem nechať skontrolovať systém zavesenia?

Poruchy a poškodenia zavesenia nie je vždy ľahké odhaliť. Dôvodom je skutočnosť, že systém odpruženia sa postupne po dlhú dobu opotrebováva. Vodič nie je vždy schopný toto postupné opotrebovanie a zníženie účinnosti odpruženia vnímať.

Systém zavesenia je treba skontrolovať v prípade, že:

Pozorovali ste niektorý z vyššie uvedených problémov na vašom vozidle? Dohodnite si stretnutie v miestnom servise Premio a nechajte si urobiť diagnostiku systému zavesenia kolies.